איפה או איך לומדים להיות דיג׳יי?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

בגדול, איפה שאתם חושבים שנכון לכם.

כמו שלומדים כל דבר אחר, כל מיומנות או יכולת אחרת.
יש אפשרות ללמוד לבד. להשקיע סכום ולקנות ציוד או לקחת מחברים, ללמוד איך לחבר הכל, ללמוד איך לתפעל את המערכת. ובסופו של דבר ללמוד איך מתקלטים.
למרות שהרבה אנשים חושבים שללמוד לתקלט זה ללמוד להעביר בין שירים בצורה חלקה ומקצועית, אחרי שלומדים איך למקסס יש המון מה להבין ולדעת על מנת באמת להתקדם ולהצליח בתחום. קריאת קהל, פתרון תקלות, מעבר בין סגנונות, סוגי הגברה ואיך להתאים את ציוד הדיג׳יי אליהם ועוד ועוד.
את כל זה כמובן ניתן ללמוד לבד, השאלה תוך כמה זמן ובאיזו רמה.

כשנחליט ללמוד לבד בעצם נחליט לחסוך כסף – להבדיל ממורה או ממכללה או בכל דרך אחרת בה משלמים על רכישת ידע, הכוונה בתרגול והקנית ניסיון. השאלה איזה מחיר אנחנו כן משלמים.

קיימת אפשרות ליצור קשר עם דיג׳יי שכבר עובד ואנחנו מעריכים את עבודתו ולהציע לו ללמד אותנו.
במצב הזה באמת שכל מקרה לגופו. הצלחתכם תלויה כאן באיכות העברת הידע שלו או שלה אליכם, אתם מוגבלים בציוד שברשותם, לטוב ולרע, ולא בטוח שהם יסכימו – אז תצטרכו לנסות דיג׳יים נוספים.

היתרונות הם שבמידה ומצאתם דיג׳יי שבאמת רוצה ללמד ולתרום לכם הוא יעביר לכם את החומר בקצב שלכם, אתם תראו את העבודה בשטח מאוד מהר בתהליך (במידה ויסכים כמובן) ואולי אחרי שלב מסוים הוא יקדם אתכם בלפתוח או לסגור מסיבות וכדומה.

דרך נוספת ללמוד לתקלט היא דרך קורס במכללה.
חוץ מלפגוש עוד אנשים כמוכם, טובים יותר או טובים פחות, עם יותר רקע או פחות רקע, חוץ מגישה למגוון רחב של סוגי ציוד, ומורים שמטרתם היא באמת להביא כל אחד מהתלמידים לשיא הפוטנציאל במסגרת הזמן – אתם כדיג׳אים מתחילים עומדים מול גוף, לא מול אדם אחד או מול האינטרנט. יש סגל של מורים מהם ניתן להבין גישות שונות לתקלוט, יש פעילויות מעבר לשיעורים עצמם – תקלוטים, לייבים, מסיבות, אירועים שונים, שהמכללות מקדמות בה לרוב סטודנטים מצטיינים ומוכשרים ובעצם חוץ מהידע והניסיון שזה מביא איתו באופן טבעי, נפתחות דלתות לתחילת הקריירה ממוסדות מהסוג הזה.

לסיכום:

ידע, זה עולה כסף, אבל לכל דבר יש מחיר. השאלה היא אם נכון לכם לבזבז שנים של חיפוש אחר ידע ונסיון ליקוט ידע מחברים או מיוטיוב,
השאלה היא איזה אתם חושבים שהכי נכון לכם לשלם.

השאירו תגובה

השארו מעודכנים וקבלו טיפים ומדריכים למייל