10 טיפים לאקוסטיקה לחדרים קטנים חלק ב’

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

10 טיפים לאקוסטיקה לחדרים קטנים חלק ב’

ברוכים השבים לאקוסטיקה לחדרים קטנים חלק ב’. אז כמו שהזכרנו בחלק א’, ישנם דברים רבים שאנחנו יכולים לעשות כדי לשפר את הסאונד בחדר. חלק מהנקודות שעליהם נדבר היום הן שימושיות ביותר, אלה נקודות שאליהן צריך לחשוב ולהתייחס לפני שבוחרים ומטפלים בחדר.

טיפ 6: מה עדיף… מוניטורים תלויים על קיר או על סטנדים?

הסיבה לכך שברבים מחדרי המיקס המקצועיים המוניטורים מותקנים ישירות על הקיר ולא על סטנדים, היא כי זה פשוט מונע חזרת גלי קול מהקיר הקדמי. אז בהחלט שווה לשקול זאת ברצינות, במיוחד אם אנחנו עובדים עם מוניטורים גדולים.

לא משנה באיזה חדר אנחנו עובדים, תמיד מומלץ למקם את המוניטורים בגובה האוזניים ובהטיה קלה לכיוון מקום הישיבה. כך נשמור על איזון נכון בין התדרים הגבוהים והנמוכים בחדר.

טיפ 7: מלכודות בס לקיר האחורי.

בסים, או תדרים נמוכים, נוטים להיתפס בפינות של הקיר האחורי של החדר, מה שנירצה לעשות כדי לטפל בעניין זה להציב מלכודות בסים. מלכודות הבסים צריכות להיות בעובי של 30 ס”מ לפחות, זה יעזור למנוע החזרים של בסים מהקיר האחורי, ובנוסף יעזור בייבוש כללי של חדר העבודה. בכל מיקרה מומלץ מאוד לטפל בקיר האחורי ע”י דיפיוזרים ( מפזרי גלי קול) למניעת החזרים נוספים של גלי קול.

טיפ 8: טיפול אקוסטי בתקרה.

אז החלק היחידי בחדר שאנחנו יכולים לטפל בו מבלי לאבד מגודל החדר זו התקרה, עובי המלכודות המומלץ הוא 5 ס”מ לפחות (בדחיסות סטנדרטית) . את המלכודות יש למקם כך שיכסו את רוב גודל החדר, כך נשיג מקסימום תוצאה ומינימום חזרה של גלי קול מהתקרה.

טיפ 9: טיפול בקירות הצדדיים.

טיפול בקירות הצדדיים של החדר של עניין יחסית פשוט, והוא יתרום באופן משמעותי על הדמיית הסטריאו שנקבל. יש לאתר את איזורי הקירות החשופים אליהם פונים המוניטורים, ולטפל בהם ע”י לוחות אקוסטיים בעובי של 5 ס”מ שסופגים את גלי הקול. שימו לב שבמיקרה של הקירות הצדדיים משתמשים בדר”כ בטכניקה של ספיגת גלי הקול, בעוד שבקיר האחורי רצוי לטפל בעיקר בפיזור גלי הקול. (הסיבה לכך היא שאם נשתמש רק בספיגת גלי הקול, נקבל בסופו של דבר חדר “יבש” מידי)

טיפ 10: טיפול בקיר הקדמי.

טיפול בקיר הקדמי צריך להיעשות ע”י לוחות אקוסטיים בדומה לקירות הצדדיים, במיוחד אם אנחנו עובדים בסראונד. הסיבה היא שגלי הקול היוצאים מהמוניטורים יפגעו בקיר ויחזרו ישירות לאוזנינו. אם אנחנו עובדים בסטריאו בלבד, יכול מאוד להיות שלא נזקק לטיפול בקיר הקדמי בכלל. אפשר למקם שתי לוחות סופגים מאחורי המוניטורים כדי למנוע את חזרת גלי הקול הנמוכים מהקיר הקדמי, מכיוון שבדר”כ המוניטורים פולטים את הבסים מהצד האחורי שלהם. במידה וצידם האחורי של המוניטורים פונה לפינות החדר, אפשר להשתמש בלוכדי בסים.

השאירו תגובה

השארו מעודכנים וקבלו טיפים ומדריכים למייל