איך לבחור מחשב נייד המתאים בשבילך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מחשב נייד – הליבה של קריירת המוזיקה שלך

החלטת לקחת את הצעד הבא בקריירה המוזיקלית שלך, והבנת שאתה צריך מחשב נייד שישרת אותך לאורך הדרך. מחשב נייד הוא אחד הכלים החשובים ביותר למוזיקאי, בין אם אתה מפיק, DJ, או נגן שרוצה להקליט את עצמו.

במאמר הקודם שפרסמנו, דיברנו על איך לבחור תוכנת הפקה שמתאימה לך, עכשיו נברר איך תבחר מחשב נייד שיתאים לך.

היתרון במחשב נייד לעומת נייח, כמובן, זה הניידות. האופציה להקליט את עצמך בכל מקום, בין אם אתה בחדר שלך, הקלטה בלייב של להקה שלמה, או הקלטה של הסט שניגנת במועדון.

בנוסף לכך, גם הפקה, עריכה ומיקס, אפשר לבצע בכל מקום, מספיק שיש לך כרטיס קול חיצוני ואוזניות ואתה מסודר.

מעבר לשימוש המוזיקלי, מחשב נייד נותן לך את האפשרות להפוך כל מקום למשרד שלך, דמיין לעצמך שתריץ קמפיין שיווקי להופעה הבאה שלך מבית הקפה האהוב עלייך.

לפני שאתה רוכש מחשב נייד, מומלץ לשקול את קנייתך בעזרת השאלות הבאות:

מה המערכת הפעלה שמתאימה לי?

היום, המחשבים הניידים מתחלקים לשני מחנות – מחשבי Mac, ומחשבי PC.

אפשר להגיד שכבר שנים מתנהל ויכוח אלים על מה עדיף לעריכת מוזיקה ועבודה בלייב.

כדי להקל על הבחירה, מומלץ לבדוק 3 פרמטרים בנושא:

  • מחיר – מחשב Mac בדרך כלל יקר יותר ממחשב PC
  • אופטימיזציה – מחשבי PC ניתן להתאים יותר למשתמש, ולהיכנס עמוק לתוך ההגדרות של המחשב.
  • נוחות – כל מערכת הפעלה היא נוחה באופן סובייקטיבי למשתמש. יש כאלה שיסתדרו עם מערכת הפעלה מבית Apple יותר מאשר מערכת הפעלה כמו Windows.

אם אין לך בעיית תקציב, ופחות מתעניין בהגדרות הפנימיות של המחשב, אפשר לשקול קניית Mac.

במידה ואתה משתמש היום ב-PC, ולא רואה את עצמך עובר למערכת הפעלה אחרת, עדיף להישאר עם PC.

מה המפרט הטכני המתאים לי?

מפרט טכני ותקציב הולכים יד ביד. אם יש לך את התקציב להביא מחשב נייד חזק שיחזיק לאורך שנים קדימה, מומלץ לעשות את ההשקעה הזאת.

אך אם אתה מוגבל בתקציב, רצוי להוציא את המקסימום ממנו, ולהביא מחשב נייד עם מפרט אשר יוכל לספק את צרכייך.

במידה ואתה קונה מחשב לצורכי הפקה מוזיקלית, מומלץ להסתכל במפרט הטכני הדרוש לתוכנה אשר בה תפיק. לדוגמה, כאן תוכל למצוא את המפרט הטכני של Studio One.

יש כמה פרמטרים שתרצה לשקול במפרט הטכני של המחשב הנייד:

  • נפח – מומלץ מאוד להשתמש ב-SSD ככונן המערכת שלך, גם בשל העובדה שהוא שקט בהרבה מכונן HDD וגם כי הוא מהיר יותר. רצוי שיהיה נפח גדול, למשל 512GB זה יהיה מעולה.
  • זיכרון RAM – היום הסטנדרט הוא 8 ג’יגה ראם, אך מומלץ להשתמש ביותר, למשל 16. זכרון ראם גבוה יותר משפיע על מהירות העבודה של המחשב, בכך שמאפשר למידע להיות מאוחסן ומשומש באופן מהיר.
  • מעבד – זה המוח של המחשב שלך. בהפקה מוזיקלית, במיוחד בהפקות מורכבות, רצוי שיהיה מעבד חזק, לכן מעבד בעל ארבעה ליבות (לפחות) עם מהירות גבוהה, יחסוך לך הרבה כאבי ראש בעתיד. 
  • כניסות – USB, HDMI, Thunderbolt, וכו’… במידה ואתה יודע שאתה משתמש בכניסות מרובות, או באמצעי הדורש חיבור מיוחד כמו USB-C, רצוי לבחון את האפשרות האם החיבור קיים במפרט הטכני של המחשב. (חיבור Thunderbolt למשל, נותן לך אופציה בעתיד להביא כרטיס קול מקצועי עם מהירות עבודה העולה בהרבה על כרטיס קול בחיבור USB רגיל)
  • גודל מסך – אם רוב העבודה שלך תהיה על המסך של המחשב, רצוי להביא מסך גדול. בין אם זה עבודה בתוכנת הפקה מוזיקלית, או תוכנת עריכה, רצוי לעבוד עם מסך רחב בעל חדות גבוהה. במידה ורוב העבודה שלך תתבסס על מסך חיצוני, אפשר לשקול בחירה של מחשב נייד בעל מסך קטן יותר אך עם מפרט חזק יותר.
  • כרטיס מסך – אם אינך רואה את עצמך מבצע עכשיו או בעתיד פעולות עריכה ויזואליות (פוטושופ, עריכת סרטים), אז ניתן לתעדף רכיבים כמו מעבד וזיכרון RAM על גבי כרטיס מסך.

השאירו תגובה

השארו מעודכנים וקבלו טיפים ומדריכים למייל